25 Haziran 2015 Perşembe

Hollywood Güzellik Sırları ( Ağzınız açık kalacak )

                   

Bu dün akşam iftar sonrası üzerime çöken rehavete karşı sergilediğim tavrımın resmindir. Aşağı yukarı bir saat gibi bir zaman dilimi içerisinde rahatça okuyabileceğiniz bir kitap. Ayrıca içerisinde tamamen kızsal şeyler olması nedeniyle de ilginizi sabit kılacaktır. ;)

Kitabın yazarları olan Kym Douglas ve Cindy Pearlman 'ın kariyerlerine dair bilgiyi hemen giriş kısmında bulabileceksiniz.; Peki bu kitap gerçekten yararlı bilgiler veriyor mu derseniz; Günlük hayatta başımıza gelebilecek bir çok sorunlarla keyfimiz kaçmadan pratik yöntemler ile başa çıkabilmeyi gösteriyor...

Mesela...

Sarah Jessica Parker'in sık kullandığı bir acil durum kurtarıcısı; Makyajlı iken alın, çene ve burun bölgenizde oluşan yağlanmayı, tuvaletlerde duvara asılı bulunan klozet kağıtlarından kopartacağınız bir parça kağıt ile hafif baskılar uygulayarak giderebileceğinizdir.

Jennifer Aniston'un hiç değişmeyen güzelliğinin sebebinin her gece yatmadan önce mutlaka yüzünü sadece ve sadece Neutrogena yüz sabunu ile yıkamaya ve 10 lira değerindeki lavantalı vücut peelingine ve saçları için ise her ay düzenli olarak ustura ile inceltilmesine bağlı olduğuna şaşıracaksınız.
Kitap içerisinde Hollywood yıldızlarının aslında beleşçi olduklarını ve bu sebeple de beleşe alamadıkları için ise uyguladıkları yöntemlerden bahsetmekte...

Dünyaca ünlü dermatalog Heather Hale 'ye göre topuktaki ölü derilerden kurtulmanın en iyi yolu bulaşık süngerinin yeşil kısmını kullanmakmış.

Burun üzerinde oluşan siyah noktaları çıkartabilmek için eski el işi derslerinde kullandığımız sıvı uhu (404) yapıştırıcıları ince bir tabaka olarak burnumuza sürüp kuruyunca ise çekerek çıkartabilirmişiz ;))

Jessica Biel'İn peeling için sanırım yüz temizleyicisinin içine toz şeker karıştırdığını duymuş olmalısınız.

Queen Latifah 'ın itirafına göre büyük annesi ölü hücrelerinden karbonat ve su ile oluşturduğu krem kıvamındaki macun ile kurtulurmuş...

Catherine Zeta Jones güzelliğini her akşam 20:30 'da uyumasına borçlu olduğunu ileri sürmüş.

Kısa kirpiklerini dada uzun ve dolgun göstermek için kirpiklerine önce rimel fırçası ile saç jölesi sürenler bile var... Ve işin komiği bunların hepsi Hollywood yıldızı!!! :D

Dünyaca ünlü bir imaj danışmanı olmasına rağmen Jessica Lindy gözenek sıkıştırıcı olarak yalnızca ve yalnızca yumurta akı kullanıyormuş.

Bu kitabı okuduktan sonra o çooook ünlüüü aktristlerin bile kendi evlerinde yaptıkları bakımları da öğrendikten sonra bundan sonra asla ve asla bakım ürünlerine afaki ücretler ödemem ;)

Benden söylemesi bence okuyun ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Evet yazımı okudunuz. Bu konuda sizinde fikrinizi merak ediyorum:)